skip navigation

Katwijk doet goede zaken op “De Krom”

Met een eenvoudige 3-0 winst op DOTO deed Katwijk zaterdag goede zaken. Doordat Rijnsburgse Boys haar sportieve plicht deed in Barendrecht bevinden de oranjehemden zich nu op de tweede plaats in de derde periode, 1 punt achter ASWH.

Katwijk ontmoette zaterdag een ploeg in moeilijkheden. Binnen, maar vooral ook buiten de lijnen. Want, hoewel theoretisch nog niet uit de gevarenzone, deed deze week vooral het nieuws over de financiële situatie in Pernis veel stof opwaaien. DOTO verkeert in financieel zwaar weer en wacht ook nog een aanslag van de belastingdienst. De spelers kregen daarom sinds de winterstop geen betalingen en besloten dit weekeinde demonstratief met eigen vervoer naar Katwijk te vertrekken, waardoor de bus van de club feitelijk voor niks heen en weer reed. Of dit nu de spelers van DOTO meer of minder gemotiveerd maakte, blijft dan natuurlijk altijd de vraag.

De eenvoud waarmee de overwinning werd behaald, was zaterdag echter vooral ook Katwijks eigen verdienste. Een beetje geholpen door de vroege goal van Marcel Huisman. Al na vijf minuten kopte de middenvelder zijn eerste goal van seizoen raak en hielp zijn club in een zetel. Wat volgde was de beste helft van Katwijk dit kalenderjaar, waarbij het enige verwijt mocht zijn dat Katwijk bij rust slechts met 2-0 (een goal van Mats van der Poel) voorstond. Vond ook Cees Bruinink: "Ik geloof dat we drie keer tegen de lat hebben geschoten, twee keer van de doellijn. Een glaszuivere penalty (Huisman red.) die je niet krijgt. Het is dan maar 2-0, bij tijd en wijlen vond ik het wel genieten."

Het was vooral de actie van Quincy van Ommeren die een beter lot had verdiend. De verdediger zette op eigen helft zelf de aanval op, om uiteindelijk de ‘16' in te soleren. Hij passeerde weliswaar keeper Jaco de Ligt nog, maar zag zijn inzet van de lijn gekeerd. DOTO kon daar in de eerste helft weinig tegenover stellen, behoudens twee schotjes van Bilal El-Yacoubi, en beperkte zich tot het met veel duw- en trekwerk verdedigen van de eigen goal. De jammerklachten daarover (van onder anderen) Arie Jonker konden, net als in het verleden, weinig genade vinden in de ogen van de slecht fluitende Jan Smit.

Mats van der Poel en Jaco de ligt kijken hoe de 2-0 in doel rolt

Met vers bloed (Nabieu Kargbo en opgewonden standje Javier Brouwer) zette DOTO in de tweede helft wat meer aan, waar Katwijk wat gas terugnam. Het ontbrak de Pernissers echter aan dat beetje geluk, bovendien tikte Jim Nederhand een aantal ballen prima uit de hoeken. DOTO zou dan ook niet meer tot scoren komen, Katwijk nog wel. Nadat de grensrechter was vervangen vanwege een blessure, was het Richard Blonk die met een droge knal de 3-0 eindscore op het scorebord bracht. DOTO zou de wedstrijd overigens nog eindigen met 10 man, nadat Robert Stols wat overdreven 2x met geel werd bestraft binnen tien minuten.

Katwijk - DOTO 3-0 (2-0)
5. Huisman 1-0, 26. Van der Poel 2-0, 84. Blonk 3-0.
Scheidsrechter: J.A.M. Smit.
Gele kaart: Groen (Katwijk) Fonseca (DOTO).
Rode kaart: Stols (2x geel) (DOTO).

Katwijk: Nederhand, Tuinfort, Cieremans, Van Ommeren, Hensen (85. Cameron), Groen (67. Van der Luijt), Mulder (67. Blonk), Jonker, Huisman, Sahadewsing, Van der Poel.
DOTO: De Ligt, Van Dam (46. Brouwer), Fonseca, ElAckchaoui, De Pina, Prins, Hoekstra (61. End), De Jager (46. Kargbo), Stols, Doeland, El-Yacoubi.

Fotografie: Nico Ouwehand
Klik hier voor de foto's