skip navigation

Even voorstellen: Bob Koning

Volgend seizoen maakt Bob Koning zijn opwachting in het shirt van Katwijk. De momenteel revaliderende aanvaller nu zelf aan het woord.

Naam: Bob Koning
Geboortedatum: 24-04-1985
Positie(s): Aanvaller
Vorige club(s): Hollandia, Telstar. 

Dit seizoen was Glynor Plet de grote blikvanger op Sportpark Schoonenberg. Verschillende ‘insiders' bij Telstar benadrukten jouw rol in dit opmerkelijke succesverhaal. Hoe verliep de samenwerking met de voormalige spits van Lisse?
De samenwerking tussen mij en Plet verliep voor mijn gevoel altijd wel redelijk tot goed. In het begin moesten we toch wel wennen aan elkaar. Dat is in principe ook wel normaal. Ik deed het "vuile" werk zoals dat soms mooi wordt gezegd waardoor Plet de doelpunten maakte. En ja, ik maakte ze af en toe ook! Naar mijn mening heb ik zeker prettig gevoetbald met Plet.

In november 2008 boekte Telstar een bijzonder knappe 2-3 overwinning bij Cambuur. Mede hierdoor wisten de ‘Witte Leeuwen' een zeldzame periodetitel te behalen. Is deze wedstrijd het (voorlopige) hoogtepunt van jouw voetballoopbaan?
Deze vraag heb ik wel eens eerder gehad. Als ik eerlijk ben voor mezelf is dit echt wel het mooiste moment in mijn korte voetbalcarrière. Het waren mijn eerste doelpunten in het betaalde voetbal. Hiermee had ik gelijk mijn stempel gedrukt en bewezen dat ik ook belangrijke doelpunten kan maken. Dat we mede hierdoor de periodetitel konden pakken was echt geweldig. Iedereen heeft recent nog kunnen zien hoezeer het leeft bij Cambuur. Een vol stadion stil krijgen.....kippenvel!

Het zag er lang naar uit dat je contract verlengd zou gaan worden. Toch komt er na twee seizoenen (voorlopig) een einde aan jouw bestaan als profvoetballer. Denk je dat, naast jouw recente blessure, ook de verregaande samenwerking met AZ hierin een rol heeft gespeeld?
De samenwerking met AZ is voor Telstar-begrippen heel belangrijk geweest voor het voortbestaan van de club. Anders was Telstar er namelijk waarschijnlijk niet meer geweest. In principe stond ik op het lijstje van de trainer om een nieuw contract te tekenen. Toen kwam echter zo'n blessure erbij. Dat heeft zeker invloed gehad. Het heeft er ook zeker wel mee te maken gehad dat Telstar samenwerkt met AZ. We moesten lang wachten op een reactie van het bestuur. Op een gegeven moment duurde dat te lang en raakte de club de nodige spelers kwijt. Dat is wel jammer.

Voordat je naar Telstar vertrok speelde je in de Zondag Hoofdklasse A bij Hollandia. Maakte dit de stap naar de Hoofdklasse voor jou gemakkelijker dan voor veel andere spelers in het betaald voetbal met een aflopend contract?
Ik denk niet dat het meespeelde. Het ging mij meer om het feit dat Katwijk zo openhartig naar mij toe was. Katwijk gaf mij het gevoel mij graag erbij te willen hebben. Natuurlijk ging bij mij ook de gedachte van: "ja ik stap nu wel vrijwillig het betaalde voetbal uit". Als ik dan zie hoe het allemaal geregeld is binnen Katwijk dan kan ik alleen maar in mijn handen knijpen dat ik voor deze club mag komen spelen.

Je maakt de overstap van Telstar naar Katwijk niet alleen. Ook Michiel van Dam is volgend seizoen op De Krom te bewonderen. Heeft zijn overgang invloed gehad op jouw keuze voor Katwijk?
Zeker dat het mee speelde in mijn beslissing. Het is toch lekker dat je mensen treft waarmee je al twee jaar hebt samengewerkt. Toch zal ik het allemaal zelf moeten doen. Dus als hij ergens anders heen was gegaan, had ik waarschijnlijk alsnog voor Katwijk gekozen.                                                                                                                                                 

Je bent de afgelopen maanden al wat bekender geraakt met de v.v. Katwijk. Onder andere dankzij een bezoek tijdens de (teleurstellende) thuiswedstrijd tegen Heerjansdam. Welk beeld heb je hierdoor op dit moment van jouw nieuwe club?
Mijn beeld van de club was al heel goed. Ik werd ook al gelijk aangesproken door een supporter toen ik op het sportpark arriveerde. Dat wil toch ook wel zeggen dat het voor de supporters echt wel leeft wie er komt en wie er weggaat. Mijn beeld is er de afgelopen tijd alleen maar beter op geworden.

Je bent momenteel herstellende van een knieoperatie. Waaraan ben je precies geopereerd? En wanneer denk je aan te kunnen sluiten bij de selectie?
Ik ben op 29 mei geopereerd. Gelukkig is het allemaal goed gegaan. Ik ben nu een aantal weken verder op dit moment. Voordat ik echt weer bij de groep aansluit zal het zeker wel na de winterstop zijn. Dus daar ga ik dan ook hard voor werken.

Ten slotte: op welke manier(en) hoop je belangrijk te gaan worden voor Katwijk?
Allereerst is mijn doelstelling om heel fit te worden waardoor ik Katwijk kan helpen. Op de manier van keihard werken en veel doelpunten te maken. Dit samen met de hele selectie uiteraard. Ik heb er zin in! Ik kijk er nu al naar uit om mijn eerste wedstrijd te spelen voor Katwijk!

Dan wil ik nog de supporters bedanken die mij een hartelijk welkom hebben gegeven binnen de club. Ik ga hard revalideren en zorgen dat ik Katwijk z.s.m. kan helpen! Dank jullie wel.