skip navigation

Katwijk blijft puntloos

Het is Katwijk niet gelukt zich te revancheren voor het dramatische verlies in Capelle. Op ‘De Krom' bleek ASWH met 0-2 te sterk.

Het wordt wellicht wat ongeloofwaardig, maar ook deze keer legde Katwijk helemaal geen verkeerde eerste helft op de mat. Toch stond het bij rust 0-1 achter, na wat waarschijnlijk de meest curieuze tegengoal van het seizoen zal worden. Licht opgejaagd in de middencirkel besloot Quincy van Ommeren in de 18e minuut terug te spelen op Jim Nederhand. Van 45 meter belandde de bal echter met een boogje over - de van een polsbreuk herstelde - keeper Nederhand net onder de lat in goal: 0-1.

Quincy van Ommeren ziet Ronald Ermes zijn doelpoging net naast tikken

ASWH was op dat moment nog geen enkele wijze gevaarlijk geweest, tenzij de uppercut van Yuri Petrov in die categorie mag worden geturfd. De irritante oud-prof sloeg in de 4e minuut Michiel van Dam vol in het gelaat (de Katwijk-speler moest zich na afloop in het ziekenhuis melden voor controle), maar kwam er zonder waarschuwing vanaf. Net als Leon van Dalen, die in de 2e minuut - bij een corner - Van Dam naar de grond trok. Penalty, vond Cees Bruinink, die na afloop sprak van een "zuur verlies", maar vooral niet te spreken was over het arbitraal trio.

Alle eventuele arbitrale dwalingen ten spijt, het verlies was voor de Katwijkers vooral zuur, omdat zij voldoende kansen kregen de wedstrijd zelf in hun voordeel te bepalen. De Oranjehemden, gebrand op revanche na de teleurstellende seizoensopener, gingen fel van start tegen en legden, gevoed door prachtige crosses van Van Dam en de rushes van Bas Ent, de Ambachters vrijwel de gehele eerste helft haar wil op. Doelpunten leverden dat echter niet op. Te vaak was de eindpass onvoldoende, telkens de afronding beneden de maat. Ent (2x), Van Ommeren, Daniel Hensen, Elroy Lammers faalden allen in de doelmond.

Arie Jonker in kopduel met Giovanni Klaverweide

De tweede helft wisten de Katwijkers, net als de week daarvoor, het niveau van de eerste helft niet meer te halen. Vermoeid door het pressiespel, aangeslagen door het spelverloop in de eerste helft wellicht. Aangezien ASWH geen aanstalten maakte het initiatief te nemen, zakte de wedstrijd ver weg. Bruinink probeerde de Katwijkers met vers bloed (Benny Kleine, Jos Jansen en Caspar Kuhlmann) nieuw leven in te blazen, maar zag tot zijn grote schrik dat na zijn laatste wissel Kleine vakkundig (en ongestraft) uit de wedstrijd werd geschopt door Damien Vereecken. Met tien man bleek Katwijk bezig aan een kansloze missie, al was Kuhlmann nog dicht bij de gelijkmaker. Vijf minuten voor tijd bepaalde Henk Roeland - profiterend van ruimte achterin, prachtig aangespeeld door Sander Baragan - echter de eindstand op 0-2.

Volgende week een nieuwe kans op revanche voor de Katwijkers. De eerste Bollenderby staat dan op het programma, in en tegen Lisse. Aanvang op Sportpark "Ter Specke": 14u30.

Katwijk - ASWH 0-2 (0-1)
18. Van Ommeren 0-1 (eigen doel), 84. Roeland 0-2.

Scheidsrechter: S.B. den Haan.
Gele kaart: Tuinfort, Groen (Katwijk).

Katwijk: Nederhand, Van Dam, Ent, Groen (73. Jansen), Hensen (73. Kuhlmann), Huisman, Jonker, Krolis, Lammers (62. Kleine), Van Ommeren, Tuinfort.
ASWH: Ermes, Vereecken, Van Dalen, Barragan, Eltenberg, Klaverweide (85. Bryan Brard), Joshua Brard, Van Dam, Jessey Soares (46. Silvino Soares), Petrov (61. Ouwehand), Roeland.

Fotografie: A.T. de Winter
Klik hier voor de foto's