skip navigation

Katwijk 2 komt niet verder dan gelijkspel

Afgelopen zaterdag moest Katwijk 2 het opnemen tegen FC Lisse. Na de nederlaag tegen Excelsior Maassluis, wist Katwijk ook z'n tweede uitwedstrijd niet winnend af te sluiten.


FC Lisse had tot zaterdag alle wedstrijden in de competitie nog verloren. De eerste fase van de wedstrijd was dit overigens niet te zien. De ploegen waren redelijk gelijkwaardig, maar tot kansen leidde dit voor beide ploegen niet. Het eerste gevaar was voor FC Lisse en kwam uit een vrije trap, maar deze wist Marco van der Plas goed te pakken.

Na een aftastend begin nam Katwijk de overhand. Er werd scherp verdedigend en voetballend ging het ook steeds beter. FC Lisse werd teruggedrongen, maar gaf eigenlijk weinig kansen weg. Na een half uur wist Katwijk door de verdediging te snijden. Een mooie steekpass van Wim van der Luijt bereikte Melvin Groenendijk, deze speelde eenvoudig de keeper voorbij en scoorde de verdiende treffer. Katwijk drukte door en verdiende nog een strafschop te krijgen, maar men wist niet meer te scoren. Dat gebeurde wel aan de andere kant. Ook dit keer kwam het gevaar uit een vrije trap. Via de kluts kwam de bal voor de voeten van de spits, die duidelijk vanuit buitenspelpositie, scoorde.

De tweede helft gaf hetzelfde spelbeeld. Katwijk de betere ploeg, maar toch kreeg FC Lisse de eerste grote kans. Slechte communicatie leidde tot een vrije doortocht naar het doel. Het schot ging gelukkig naast. Katwijk was wakker en trok het spel weer naar zich toe. Net op het moment dat Katwijk ging aanzetten, moest men, na een hele domme actie, met 10 man verder. Ook met 10 man was Katwijk beter en nu kwamen de kansen wel. Tot 4x toe stond een Katwijker alleen voor de keeper alleen was tot 4x toe de lob niet goed. Hier hadden er toch minimaal 2 gemaakt van moeten worden! Nadat deze grote kansen waren gemist, werd het spel minder. FC Lisse moest op het eind ook nog met 10 man verder, maar Katwijk werd niet echt gevaarlijk meer. De beste kans was nog voor FC Lisse. Het was een goede actie van de verder onzichtbare spits, maar zijn schot kwam op de buitenkant van de paal.

Zo bleef het een gelijkspel. Katwijk heeft nu al 5 onnodige verliespunten. De komende weken speelt Katwijk tegen de ‘grotere' ploegen. Het wordt dan aan- of afhaken.

Opstelling Katwijk: van der Plas, Jansen, van der Plas, de Vreugd, de Jong, Stikic, van der Luijt (Verdoes), Groenendijk, de Ridder (Kuijt), van der Poel, van Duivenbode.

Klik hier voor de foto's van Gerrit van der Nagel