Voorbeschouwing: v.v. Katwijk - Ter Leede

Doordat we een seizoen gescheiden van elkaar hebben moeten leven, is het alweer ruim 2 jaar geleden dat Katwijk een officieel thuisduel speelde tegen de Sassenheimers. 27 september 2003 werd het 1-2 in het voordeel van Ter Leede. De roodgelen kwamen toen goed uit de startblokken en kwamen dankzij doelpunten van Kalkema en Cornelia al na 11 minuten op 0-2 voorsprong. Een sterke tweede helft namens Katwijk bracht hier verder weinig verandering, ondanks een doelpunt van Kluivers; 1-2.
Ter Leede op zoek naar vorm
Ter Leede stond bij die laatste ontmoeting nog onder leiding van toptrainer Arie Lagendijk. Inmiddels - na negen jaar trouwe dienst - heeft oud eerste elftalspeler Frank Bloemheuvel het stokje van hem overgenomen. Onder Bloemheuvel startte Ter Leede sterk aan het nieuwe seizoen. De laatste weken is de klad er echter flink ingekomen. De laatste overwinning dateert inmiddels van 24 september toen Kloetinge op "de Roodemolen" met 1-0 werd verslagen.
De afgelopen vijf weken, werden uit vier duels slechts twee punten behaald. Bij het laatste duel - vorige week tegen Noordwijk - leek het er lange tijd op dat Noordwijk de drie punten mee naar huis te nemen. Florencio Cornelia wist dit echter net op tijd te verhinderen met twee doelpunten. Dit deed hij overigens als invaller, de afgelopen zomer teruggekeerde topaanvaller kon dit seizoen nog maar weinig potten breken in Sassenheim. De actie voorin komt vooralsnog vooral van, de ons niet onbekende, Remco Torken.
Katwijk revancheert zich en blijft in de top
Katwijk wist zich vorige week tegen Scheveningen goed te herstellen van het drama twee weken eerder. Met Ronald Pronk voor de geblesseerde Van Leeuwen in het centrum, begonnen de oranjehemden echter nerveus aan de wedstrijd op het Schapenatjesduin. Scheveningen kwam hierdoor vrij vlot op een zeer verdiende 1-0 voorsprong. De gelijkmaker van Daniel Hensen in de 23e minuut deed de wedstrijd echter kantelen.
Katwijk nam steeds meer het initiatief in de wedstrijd en ging dankzij een doelpunt van Verheij met 1-2 de rust in. Na rust wist Katwijk de stand verder uitbouwen naar 1-4. Een slotoffensief van de kant van Scheveningen kon hier verder weinig verandering inbrengen; 2-4. Dankzij deze overwinning heeft Katwijk nog steeds aansluiting met de top.
Vooruitblik
Als Ter Leede haar vorm weer weet te vinden, belooft het zaterdag zeker een spannend duel te worden. In de onderlinge wedstrijden namelijk, ontlopen Katwijk en Ter Leede elkaar nooit veel. In het rampseizoen 2001/2002 schoten de Sassenheimers echter nogal uit hun slof op "De Krom", 0-6.
Zoals gezegd werd ook het laatste officiële thuisduel in het voordeel van Ter Leede besloten. Het laatste duel tussen de twee ploegen dateert van 17 mei 2005 in Sassenheim, op een frisse dinsdagavond won Katwijk het oefenduel; 0-4.
v.v. Katwijk - Ter Leede
aanvang: 14u30
Overige wedstrijden
ARC - Quick Boys
Capelle - Kloetinge
DOTO - FC Lisse
Excelsior M. - Hoek
Rijnsburgse Boys - Scheveningen
