skip navigation



Katwijk verliest twee punten in Harkema

 Katwijk heeft het openingsduel van het nieuwe Topklasseseizoen gelijkgespeeld tegen Harkemase Boys. De 0-0 voelde echter voor de vele meegereisde Katwijkers als verliezen. De oranjehemden hadden de gehele wedstrijd een groot overwicht, maar wisten dat (weer) niet in doelpunten uit te drukken.

Dat er na het laatste fluitsignaal een luid gejuich klonk op ‘De Bosk' zei wellicht voldoende. Opgelucht na 90 minuten verdedigingswerk, waarin een puntje uit het vuur werd gesleept. De Harekieten , gehavend door blessures en administratieveblunders - Erdem Yeni mocht niet aantreden, omdat zijn spelerspas was verlopen - konden vrijwel de hele wedstrijd niets anders doen dan tegenhouden. Slechts de eerste veertig seconden, direct na de aftrap, toonden de Harekieten hun aanvallende intenties en vlak voor tijd, met de 0-0 nog steeds op het bord, kreeg Oebele Schokker het nog even op zijn heupen. Hij passeerde drie man, maar werd zo ver naar buiten gedreven, dat Atam Koroglu zijn inzet eenvoudig kon redden.

De tussenliggende periode was overtuigend voor de Katwijkers, die vooral in de eerste helft, kans op kans stapelden. Maar, ondanks de op papier ruimschoots "ingekochte" doelpunten, lukte het de Katwijkers maar weer niet om die kansen in doelpunten om te zetten. Domme pech, uitstekend keeperswerk van Jacob de Vries, maar ook foute keuzes stonden Katwijks succes in de weg.

Domme pech bijvoorbeeld toen Jerghinio Sahadewsing in de beginfase een foute terugspeelbal oppikte, eigenlijk niets fout deed, maar zijn inzet langs de keeper zachtjes voorbij de verkeerde kant van de tweede paal zag rollen. Uitstekend keeperswerk van de jubilerende De Vries bijvoorbeeld op twee harde schoten van Elroy Lammers uit de tweede lijn of een zeker lijkend doelpunt van Marcel Huisman na een eentweetje van Donny van Oijen met Lammers. En foute keuzes, toen Katwijk met drie man voor de keeper verscheen maar het toch wist te verprutsen. De Katwijkers liepen zich verder constant vast op de roodwitte muur die Harkema rond haar eigen goal had opgetrokken en met de nodige overtredingen hier en daar, oogluikend toegestaan door de zwak fluitende Dijkstra en zijn assistenten, hield dat lang stand.

Ook in de tweede helft, toen Katwijk met een aanvaller extra, Jeffrey Jongeneelen voor Quincy van Ommeren (Jordy Zuidam en Sahadewsing schoven ieder een linie naar achteren) wist Katwijk niet tot scoren te komen. In een wat lager tempo dan in de eerste helft, beukte Katwijk nog steeds op de Harekieten in, maar zelfs in een last minute scrimmage wilde de bal het net niet doen bollen en bleef het bij 0-0. Een gelijkspel dat toch als een verlies moet hebben gevoeld bij de oranjehemden.

Aanstaande woensdag speelt Katwijk wederom een ver uitduel. In Groesbeek speelt Katwijk voor de KNVBbeker tegen Achilles '29. Daarna zoekt Katwijk het weer dichter bij huis, met op de zaterdag thuisduels tegen Barendrecht en Lisse en midweeks een uitduel bij Noordwijk.

Foto: Orange Pictures 

Harkemase Boys - Katwijk 0-0 (0-0)
Scheidsrechter:
A. Dijkstra
Kaarten: Arjen Bergsma, Jorrit Schra, Jordy van Wijk (Harkemase Boys) Marcel Huisman (vv Katwijk)

Harkemase Boys: Jacob de Vries, Arjen Bergsma, Ewald Koster, Koos Werkman, Reinder Slager, René van der Weij, Roelof de Jong, Roel van der Meulen, Oebele Schokker, Jorrit Schra (57. Jordy van Wijk), Harvey Bischop
Katwijk: Atam Koroglu, Jos Jansen, Michiel van Dam, Quincy van Ommeren (46. Jeffrey Jongeneelen), Dwight Krolis, Marcel Huisman, Donny van Oijen (79. Daniël Hensen), Jordy Zuidam, Benjamin Martha, Jerghinio Sahadewsing, Elroy Lammers (60. Martin van Eeuwijk)



Programma Familiedagen 2012