skip navigation



"Volwassen" winst voor Katwijk

Makkelijk ging het allemaal niet, zaterdag. Maar Katwijk rechtte de rug en won toch, zij het wat geflatteerd, met 3-0 en pakte weer de koppositie terug.

Het was de 19e ontmoeting tussen de beide ploegen en nooit won Kozakken Boys. De laatste keer, enkele jaren geleden, kwamen de roodbroeken verdraaid dichtbij, maar moesten in de 98e minuut een gelijkmaker toestaan. Deze jaargang maakten de Boys het de Katwijkers het een helft lang erg moeilijk, met venijnige uitvallen waren ze vaak gevaarlijk, maar moesten in de tweede helft buigen. Iets dieper dan het spelbeeld deed vermoeden, maar ach.

De Werkendammers stonden voorafgaand aan het duel slechts op één punt van de Katwijkers op de ranglijst. Verrassend, maar zoals op ‘De Krom' bleek, zeker niet onterecht. Kozakken Boys heeft een goed elftal dat gegroepeerd verdedigd, maar razendsnel kan uit vallen - Bruinink vergeleek het daarom met het Dinamo Kiev uit "de goeie ouwe tijd". Katwijk had daar in de eerste weinig tegen in te brengen, speelde de bal in een te laag tempo rond, koos te vaak voor de lange bal. Eén keer slechts was Katwijk echt gevaarlijk, maar na de inzet van Marcel Huisman, was ook de herkansing tot tweemaal toe niet aan Joost Leonard besteed.

De Kozakken waren daarvoor al gevaarlijk geweest via Richie Basoski en Sjoerd van der Waal (gleed een voorzet net naast), maar drongen vooral het kwartier tot aan de rust sterk aan. Katwijk liep er toen, na het geblesseerd uitvallen van Robbert Susan en de blessurebehandeling bij Michiel van Dam, verloren bij, aangeslagen leek het. Kozakken Boys profiteerde, Arif Irilmazbilek werd maar net op tijd gestuit door Martijn Zwaan en Ismael Yildirim zag zijn schot maar net voorlangs gaan. Katwijk mocht bovendien de handjes dicht knijpen toen scheidsrechter Van Beek de voordeelregel vergat toe te passen en zo Kozakken Boys de vrije doortocht onthield. De scheidsrechter floot verder overigens een prima wedstrijd.

Het moest in de tweede helft dus beter voor de Katwijkers, zag ook Bruinink: "Door de as stond het helemaal dicht, dus wij hadden veel sneller de zijkanten moeten benutten. Dat waren ook de gevaarlijke momenten, uit snel vleugelspel. Dat was te weinig naar mijn zin." Dat lukte in de tweede helft, en de 1-0 was wat dat betreft er één uit Bruinink's boekje. Een voorzet vanaf de flank van Jerghinio Sahadewsing werd door Leonard tegendraads in de touwen gekopt. Eerder waren Huisman, zijn schot werd gestopt, en Jongeneelen (draalde te veel en raakte later de lat) ook al kansrijk, terwijl Zwaan goed handelde bij de inzet van Arda Havar.

In het vervolg was Katwijk duidelijk de betere ploeg, kreeg ook meer ruimte van de Werkendammers, die nu op zoek moesten naar de gelijkmaker. Jongeneelen, die eerder al de lat raakte, stuitte na een eentweetje met Huisman ook op keeper Mirco Bovo, maar wist uiteindelijk toch de verdubbelaar op het bord te brengen. Nadat ook Ivo Rottine de lat raakte, bracht Donny van Oijen uiteindelijk de stand op 3-0. Bruinink was een blij man: “Ik denk dat we vandaag heel volwassen gespeeld hebben. Daar heb ik de jongens een compliment voor gegeven, want dit soort wedstrijden hadden we vorig jaar verloren.”

Foto's: A.T. de Winter (www.bobkat.nl)
meer: http://www.vvkatwijk.nl/actueel/fotos/#num=content-24662&id=album-493