Katwijk wordt vierde in “Zilveren Trawler Toernooi”

In de voorgaande edities van het toernooi was het Katwijk verschillende keren gelukt het kleinood te veroveren maar deze keer kon Katwijk zaterdag geen potten breken.
De “tweede” groep van de A-selectie had zich overigens afgelopen donderdag nog knap staande gehouden tegen zondageersteklasser Stormvogels/Telstar. Het 1-1 gelijkspel dat de ploeg bewerkstelligde mocht verdiend genoemd worden. De eerste helft werd afgesloten met een 1-0 achterstand waarin Erwin van der Nagel afwisselend zijn ploeg op de been hield (knappe reddingen) en met spelhervattingen soms in verlegenheid bracht. Overigens had de verdediging toch wat problemen om de juiste keuze te maken in de eerste helft. Misschien had de ietwat chaotische voorbereiding van dit duel daar wel een hand in. Zo stond een van de begeleiders met de kleding op het veld van de BVO waardoor er ook later werd afgetrapt.
Na de rust herstelde de jonge ploeg zich echter en bleek conditioneel verder dan de tegenstander. Lennard van der Plas scoorde de 1-1 en de afsluitende penaltyreeks werd met 5-3 gewonnen. Al met al een resultaat waar de “eerste” groep mooi op kon voortborduren afgelopen zaterdag.

Met de van een blessure herstelde Quincy van Ommeren en Jermaine Holwijn en de dinsdag geschorste Patrick Leeflang weer in de ploeg stond er een elftal wat dicht in de buurt komt van het team wat er in de competitieopening zal staan. In hoeverre de voorgeschiedenis (wel of niet deelnemen aan het toernooi) meegespeeld heeft in dit duel zal wel onbekend blijven, feit is dat het totaal niet liep. De voorhoede had weinig in te brengen bij de grote (sterke) verdedigers van Hollandia en de achterhoede had zijn handen vol aan de razendsnelle spitsen.Zelfs Jeroen Buijs, één van de snelste, werd er regelmatig uitgelopen en dat is toch tekenend.Eén van die snelle spitsen lukte het in de eerste helft om Martijn Middelbeek te verrassen met een schot in de verre hoek 0-1.
Na de rust keerden Holwijn en Van Ommeren niet terug zij werden vervangen door Jan Groen en Daniël Hensen. Erg veel veranderde er niet. Katwijk ging op zoek naar de gelijkmaker maar deed dat initiatiefarm waardoor het eigenlijk een kansloze missie werd. Hollandia beperkte zich tot het verdedigen van de voorsprong en kwam er maar zelden uit. Bij één van die uitvallen maakte Katwijk een overtreding net buiten de 16 meter. De vrije trap die volgde ging hard door de muur en kwam tot stilstand tegen de afrastering. De scheidsrechter gaf op advies van zijn assistent een doelpunt maar ging twijfelen toen een aantal Katwijk-spelers beweerden dat de bal gewoon naast geschoten was. Martijn Middelbeek toonde zijn sportiviteit door zijn medespelers te wijzen op een groot gat in het doelnet waar de bal door heen geschoten was. Ook de penalty reeks ging met 3-4 verloren zodat Katwijk roemloos vierde werd achter Odin ’59, (1ste klasse zat), Hollandia (hoofdklasse zo) en Stormvogels/ Telstar (1ste klasse zo).
Aanstaande dinsdag twee districtbeker wedstrijden:
Katwijk 1 speelt in Leiden tegen UVS (zondag 1) aanvang 19.00 uur
Katwijk 2 speelt thuis tegen FC Lisse (zondag 1) zelfde tijd.
Foto's en verslag: Nico Ouwehand
Klik hier voor de foto's
