skip navigation

Vrije trap wordt zwak Katwijk fataal

Aan de Duinwetering wist de thuisploeg de punten in eigen huis te houden: 1-0.

Noordwijk-trainer Hein van Heek kon voor deze wedstrijd geen beroep doen op Rocky Pitti, David van der Luijcke, Dilshan Fong Tin Joen en Robert Spaan. Bij Katwijk ontbrak Martin van Leeuwen.

Op een redelijk goed gevuld sportpark begonnen de beide ploegen tamelijk voorzichtig aan deze bollenstreekderby. Het eerste gevaar kwam van de kant van Katwijk. Marcel Vondeling ontsnapte aan de rechterkant. Zijn actie duurde echter te lang waardoor Dwight Krolis hem de bal kon afsnoepen. In de 10e minuut moest Henny Lee gedwongen een wissel doorvoeren. Daniël Hensen, geblesseerd aan de lies, werd vervangen door Jack Honsbeek. De ervaren verdediger zou zich deze middag één van de betere oranjehemden tonen. Kort na de wissel kreeg Noordwijk een behoorlijke kans. Een vrije trap van Bram Meurs werd hard weliswaar hard maar recht in de handen van Martijn Middelbeek gekopt door Mohammed Naciri.

Toen de wedstrijd zo'n vijftien minuten onderweg was kwamen beide ploegen een beetje los. In eerste instantie Katwijk. Een rollertje van Erwin Verkuijlen kon de uitblinkende Noordwijk-doelman Peter Messemaker niet verontrusten. Maar deze zelfde Messemaker zag enkele minuten later, tot zijn opluchting, een stiftballetje van Wouter Verheij net naast het doel verdwijnen.
In de tegenstoot had Naciri zijn vizier iets te hoog staan. Nog binnen het half uur kon Vondeling nog tweemaal voor wat gevaar zorgen maar tot een serieuze doelpoging kwam hij niet.

In de laatste vijftien minuten van de eerste helft beperkte de thuisploeg zich tot verdedigen. De intenties van Katwijk waren wellicht iets beter maar ook zij kregen nog slechts één mogelijkheid om de score te openen. Een goede vrije schop van Vondeling vedween maar net naast het doel van Messemaker.

De tweede helft begon op het bedenkelijke niveau waarop de eerste geëindigd was. Pas na tien minuten was één van de ploegen, in dit geval Katwijk, in staat om een doelpoging te ondernemen. Een prima schot van Verheij vanaf zo'n 20 meter trof echter geen doel. Vijf minuten daarna was het opnieuw Vondeling, die ondanks zijn niet optimale fitheid toch de gevaarlijkste speler aan Katwijk-zijde was, die ontsnapte aan de rechterkant. Zijn inzet hield het midden tussen een schot en een voorzet en verdween over de achterlijn. Na ruim een kwarier spelen spelen eindelijk het eerste gevaar van de thuisploeg in de twwede helft. De goed spelende Joost Leonard ontsnapte aan zijn bewaking maar zag zijn schot gestopt worden door Middelbeek.

Halverwege de tweede helft greep Henny Lee in. Vondeling verliet het veld en zijn plaats werd ingenomen door Arie Jonker. Dit had ook gevolgen voor Sander Molenaar. Hij ging nu achter Jonker spelen. Met de sterke jongeling in de punt van de aanval bleek Katwijk beter in staat op de rood-witte muur te lijf te gaan. Tot echte uitgespeelde kansen leidde dit in eerste instantie nog niet. Een kwartier voor tijd kreeg Noordwijk, in de persoon van Meurs, een vrije trap te nemen aan de linkerkant zo rond de hoek van het strafschopgebied. De bal van Meurs was, ook volgens de speler Noordwijkse dienst, absoluut houdbaar. Toch zou de inzet een te grote opgave voor Middelbeek blijken die, ondanks zijn goede spel tot aan dat moment, zijn ploeg hierdoor een buitengewoon slechte dienst bewees.

De vaste Katwijk-volgers moesten terugdenken aan de wedstrijd bij ASWH die een vrijwel identiek wedstrijdverloop kende. Katwijk graaft zich niet in maar laat het initiatief toch deels aan de tegenstander. Wanneer er door de thuisploeg niet aan de aanvallende verwachtingen voldaan wordt, dan valt het hele tactische plan in duigen. Een tegentreffer heeft dan doorgaans een fatale uitwerking.

Het doelpunt schudde Katwijk wel eindelijk wakker. Eindelijk liet de ploeg zien waartoe het in staat is. Eindelijk werd er vrijuit gecombineerd. In de vijf minuten volgende op de treffer kreeg Katwijk direct twee behoorlijke kansen. De eerste werd mogelijk gemaakt door een zwaar belaagde Molenaar. Ondanks een tweekoppige bewaking wist hij Patrick Leeflang te bereiken. Oog in oog met Messemaker zag de Volendammer geen kans om zijn vijfde treffer van het seizoen te scoren. Meer dan een hoekschop leverde het Katwijk niet op. Deze hoekschop leek in eerste instantie iets te hard maar kon toch opgepikt worden door de ingevallen Tahir Akhamrane. Zijn bekeken schot moest van de lijn gekopt worden door, de stofzuiger van Noordwijk, Nick van Wordragen.

In de slotseconden was het strafschopgebied van Noordwijk het toneel van enkele chaotische taferelen maar Katwijk zag geen kans om hier van gebruik te maken.

Na enkele minuten bijgeteld te hebben floot, de man van de wedstrijd, scheidsrechter Roeland af. En zo kwam er een einde aan deze slechte maar uiterst sportieve streekderby. Beide ploegen konden eigenlijk geen aanspraak maken op meer dan een punt maar desalniettemin wisten de Noordwijkers de punten in eigen huis te houden en Katwijk ook nog eens op de ranglijst te passeren.

Voor Katwijk was dit, zeker de eerste zeventig minuten, één van de mindere wedstrijden van het seizoen. Een vierde plaats biedt wel enige mogelijkheden voor de tweede seizoenshelft. Maar deze onnodige nederlaag zorgt toch voor een katertje waarmee Katwijk de winterstop ingaat.

Opstellingen

Noordwijk: Messemaker. Rian van der Niet (63. Statia), Scholten, Bos, Krolis, Van Dam, Van Wordragen, Meurs, Naciri (67. Ederveen), Leonard, Van der Geest (89. Mertens).

Katwijk: Middelbeek, Koekebakker, Holwijn, Leeflang, Hensen (10. Honsbeek), Verheij, Verkuijlen, Van Ommeren, Molenaar, Vondeling (67. Jonker), Lammers (77. Akhamrane).

Gele kaart: Naciri (Noordwijk)

Scheidsrechter: Dhr. I. Roeland.